Wizytacja kanoniczna

W niedzielny poranek, dwunastego marca, tuż przed pierwszą Mszą świętą powitaliśmy przed kościołem wyjątkowego Gościa. W ramach wizytacji kanonicznej odwiedził nas ks. bp Adam Bab. Przez cały dzień, poprzez liczne spotkania, w tym z katechetami, grupami modlitewnymi, Duszpasterstwem Związków Niesakramentalnych i Radą Duszpasterską, mógł lepiej poznać naszą parafię i parafian oraz skierować do nas pasterskie słowo.

Dzięki obecności Księdza Biskupa grupa naszej młodzieży przyjęła sakrament Bierzmowania, a dzieci pierwszokomunijne otrzymały pobłogosławione modlitewniki.

Uroczysty dzień zwieńczyła wieczorna Msza święta licznie koncelebrowana przez kapłanów z naszego dekanatu pod przewodnictwem ks. Jerzego Ważnego – proboszcza seniora z parafii św. Andrzeja Boboli.

Dziękujemy Księdzu Biskupowi Adamowi za podjęty trud wizytowania oraz wygłoszone Słowo Boże i posługę sakramentalną. Niech Matka Boża obecna w ofiarowanym przez Parafian wizerunku otacza Księdza Biskupa Nieustającą Pomocą.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie oraz czuwali nad przebiegiem tego święta naszej parafii serdecznie dziękujemy.  Bóg zapłać za Wasz poświęcony czas i zaangażowanie w życie naszej parafii.

Zapraszamy do obejrzenia poszczególnych galerii zdjęć z tego dnia, zamieszczonych poniżej.

Wizytacja kanoniczna – powitanie ks. Biskupa

Wizytacja kanoniczna – Msza święta ze sprawozdaniem

Wizytacja kanoniczna – Msza św. z udziałem dzieci

Wizytacja kanoniczna – Bierzmowanie

Wizytacja kanoniczna – Msza św. na zakończenie