Pierwsza Komunia Święta 2024 – terminy i najważniejsze informacje organizacyjne

  • 28 kwietnia – ostatnia katecheza niedzielna
  • 29 kwietnia, poniedziałek, ok. 18.30 (po wieczornej Mszy świętej) – I próba uroczystości
  • 30 kwietnia, wtorek, ok. 18.30 (po wieczornej Mszy świętej) – próba spowiedzi przy konfesjonale, a po niej II próba uroczystości
  • 1 maja, środa, godz. 15.00 – sprzątanie kościoła przez rodziców
  • 1 maja, środa, ok. 19.00 (po wieczornej Mszy świętej) – III próba uroczystości
  • 2 maja, czwartek, 15.00-17.30 – Pierwsza Spowiedź Dzieci oraz możliwość spowiedzi dla rodziny (każdy może przyjść i się wyspowiadać)
  • 3 maja, piątek, 9.30 – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej
  • 3 maja, piątek, 19.00 – Dziękczynienie za Pierwszą Komunię Świętą

Przypominam, że zakupione modlitewniki oraz pamiątkowe obrazki kosztowały po 20 zł. Proszę o wpłatę tych pieniędzy najlepiej w niedzielę, ale może być też po którejś z prób.

Co do podejmowania różnych zadań (czytanie, śpiewanie, inne czynności) w czasie Uroczystości, informuję że przewidziane są one dla kilkorga rodziców oraz praktycznie wszystkich dzieci. Zostanie to wszystko rozdzielone na pierwszej próbie, a każdy czytający dostanie do domu tekst żeby nauczyć się go ładnie czytać (jak ktoś chce, to może nauczyć się na pamięć, ale nie ma konieczności). Na kolejnych próbach i na samej Uroczystości będę miał “pełną wersję” całego scenariusza, gdzie poszczególne teksty będą podpisane imieniem i nazwiskiem czytającego i będziemy je sobie przekazywać “z rąk do rąk” w kluczowych momentach.

Nie wiem czy było to już mówione, ale informuję że na Uroczystości będzie też potrzebna świeca chrzcielna każdego dziecka (jeżeli nie da się jej odszukać, to można pożyczyć od kogoś, a w ostateczności kupić nową).

Proszę też, aby moment Pierwszej Spowiedzi Świętej był odpowiednio przez Państwa podkreślony. Nie chodzi o dodatkowe stresowanie dzieci, ale żeby jednak miały świadomość faktu że to też szczególny moment w ich życiu.

Jestem przekonany, że nasza współpraca zaowocuje zorganizowaniem wyjątkowej uroczystości, która dostarczy przede wszystkim Państwa Dzieciom, ale i nam wszystkim dobrych przeżyć duchowych.

ks. Karol Madejek

 

P.S.
Polecam też rzucić okiem na zdjęcia sprzed roku, aby mieć ogląd jak to wszystko będzie mniej więcej wyglądać. Link poniżej

Pierwsza Komunia Święta 2023 – zdjęcia