Różańcowy Październik

Wraz z początkiem października, miesiąca tradycyjnie poświęconego Maryi, naszej Różańcowej Matce, byliśmy uczestnikami kilku wydarzeń. W niedzielę, trzeciego dnia miesiąca, gościliśmy w naszej Parafii o. Bogusława Dąbrowskiego, franciszkanina, misjonarza, autora książki “Oddech Słońca” opowiadającej o szczegółach posługi misyjnej w Ugandzie.
Ojciec Bogusław głosił u nas tego dnia Słowo Boże oraz mieliśmy okazję, aby nabyć jego dzieło, będące “cegiełką” wspierającą pracę misjonarzy.

Również tego dnia, 41 dzieci z naszej parafii. przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, otrzymało swoje pierwsze, pamiątkowe różańce. W tym ważnym dla nich momencie towarzyszyli im ich rodzice, rodzeństwo a nawet dziadkowie. Życzymy im opieki Matki Bożej Różańcowej i wielu łask Bożych.

Zapraszamy również do wspólnej modlitwy różańcowej w naszym kościele, codziennie przez cały październik, o godzinie 17.30.

Zdjęcia ze wspomnianego dnia pełnego wrażeń można zobaczyć [TUTAJ]