Znicze pod Krzyżem Misyjnym pozostawione przez uczestników nabożeństwa

Za tych, którzy odeszli… [PLAN WYPOMINKÓW]

Wypominki to modlitwa połączona z wymienianiem imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych: rodziców, krewnych, przyjaciół, współmałżonków, dzieci. Modlitwa ta odmawiana jest codziennie po uroczystości Wszystkich Świętych. W jej skład wchodzi Różaniec oraz Msza święta w intencji wymienionych osób.
Wypominki mają początek w starożytnej liturgii. Odczytywano podczas niej tzw. dyptyki, na których zapisywano zarówno składających ofiarę, jak i tych, za których ona była składana. Ich odczytywanie trwało niekiedy bardzo długo, dlatego z czasem zastąpiły je krótsze memento (czyli wspomnienia).
Stopniowo przyjęła się też znana do dzisiaj praktyka odprawiania Mszy Świętych za zmarłych pokutujących w czyśćcu. Podczas każdej Eucharystii Kościół modli się za wszystkich, którzy odeszli z tego świata: Pamiętaj także o naszych zmarłych braciach i siostrach i o wszystkich, którzy odeszli już z tego świata. Dopuść ich do oglądania Twojej światłości (II Modlitwa Eucharystyczna).
Dzisiejsze wypominki, są kontynuacją starożytnych dyptyków i mają podobny sens. Przede wszystkim są one wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granicę śmierci. Pisząc imiona zmarłych na kartkach wypominkowych, a następnie je odczytując wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej Księdze Życia.
Podobnie jak w starożytności, do dzisiaj związane są one z Eucharystią. Za zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych odprawiana jest Msza św. Warto pamiętać, że wypominki nie są tylko i wyłącznie tradycją Kościoła. To modlitwa za zmarłych, aby zostali uwolnieni od grzechów i kar za grzechy. Oznacza to uwolnienie z czyśćca i wejście do nieba, czyli tego stanu życia, do którego wszyscy wierzący zdążamy.
Składając prośbę o wypominki pamiętajmy o tym, że to szczególny wyraz miłości i wyjątkowy sposób modlitwy za dusze tych, którzy już odeszli.

Źródło tekstu: stacja7.pl

W naszym kościele wypominki rozpoczynamy o godzinie 17.15, a ich porządek jest następujący:

Środa 01.11 – Za wszystkich wiernych zmarłych
Czwartek 02.11 – Za wszystkich wiernych zmarłych
Piątek 03.11 – ul. Młodej Polski 18, 32, Al. Kompozyt. Polskich
Sobota 04.11 – Za zmarłych z Kółek Różańcowych
Niedziela 05.11 – ul. Lawinowa 3, Chodźki, Pileckiego, Bursaki
Poniedziałek 06.11 – ul. Górska 2, Organowa 19, Lawinowa 1
Wtorek 07.11 – ul. Młodej Polski 22, Milenijna 4, 5, 6, 8
Środa 08.11 – ul. Młodej Polski 14, Organowa 6, 7, Północna
Czwartek 09.11 – ul. Kameralna 5, Nowowiejskiego 1, 2
Piątek 10.11 – ul. Kameralna 7, Organowa 1, 2, Szeligowskiego
Sobota 11.11 – ul. Górska 5, Fieldorfa, Oratoryjna, Związkowa
Niedziela 12.11 – ul. Młodej Polski 26, Organowa 13. 15, 17
Poniedziałek 13.11 – ul. Nowowiejskiego 6, 9, Milenijna 10, 12
Wtorek 14.11 – ul. Młodej Polski 10, Organowa 8, 9, 11
Środa 15.11 – ul. Górska 9, Organowa 3, 4, 5
Czwartek 16.11 – ul. Mackiewicza, Kisielewskiego, Górska 1
Piątek 17.11 – ul. Kameralna 9, Nowowiejskiego 3, 5, 7

UWAGA – na kopercie piszemy ulicę i numer bloku

Zapraszamy serdecznie na wspólny różaniec codziennie o 17.15, a następnie na Mszę Świętą w intencji naszych drogich zmarłych. Dołączmy do naszej modlitwy spowiedź i Komunię Świętą, aby spłacić dług wdzięczności za to, co nasi zmarli dokonali za swojego życia dla nas.

Prosimy także o przyniesienie 1-go symbolicznego znicza, który zapalimy obok krzyża przy naszej świątyni.

Bóg zapłać również za ofiary złożone na rzecz naszej parafii.