Uroczysty jubileusz 25-lecia naszej parafii

Nasza parafia, w niedzielę 8 listopada przeżywała swój srebrny jubileusz. W cały rok świętowania wpisywały się różne wydarzenia i spotkania. Centralnym punktem całego obchodu była Msza święta pod przewodnictwem Ks. Abpa Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego. Uroczyście o godzinie 10.00 dziękowaliśmy Bogu za dar istnienia i funkcjonowania naszej parafii oraz Ksiądz Arcybiskup dokonał poświęcenia organów na chórze naszego kościoła, których montaż został niedawno ukończony.

Dzisiejsza Eucharystia jest wspaniałą okazją do wyrażenia Bogu wdzięczności za dar powołania kapłanów pracujących w naszej parafii oraz wszystkich gości, którzy zawitali w nasze progi w przeciągu minionych 25 lat

– mówili przedstawiciele parafii, równocześnie dodając:

Nasz dom Boży jest dumą duszpasterzy i parafian tworzących wspólnotę serc. Jest miejscem Bożej łaski hojnie wylewanej w sakramentach świętych, mobilizującej nas do ewangelicznego budowania codzienności. Właśnie w tym miejscu nabieramy sił do przemiany na lepsze, tutaj wzrasta nasza wiara i tutaj umacnia się nasza nadzieja.

W przeciągu 25 lat naszej parafii został udzielonych tysiące chrztów, setki par zawierało sakramentalne związki małżeńskie oraz udzielono miliony Komunii Świętej. To wszystko składa się na codzienną rzeczywistość, która jest wymagająca ale również i niejednokrotnie zaskakująca.

 

Zapraszamy do zobaczenia GALERII ZDJĘĆ z tego wydarzenia.