Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

20 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 z pod kościoła wyruszyła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy podczas której prosiliśmy Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie o udzielenie błogosławieństwa naszej Ojczyźnie, miastu i nam wszystkim. Prosiliśmy też o przebłaganie za profanacje, które mają miejsce na całym świecie. Po skończonej procesji uczestniczyliśmy we wspólnej Mszy na placu kościelnym modląc się w intencji parafian i modlących się w naszym kościele, której przewodniczył Ks. prof. dr hab. Marek Chmielewski, prof. KUL, który wygłosił do nas Słowo Boże.

Uroczystość Bożego Ciała obchodzona jest w Kościele katolickim we czwartek po Niedzieli Trójcy Świętej. W Polsce uroczystość zaczęto celebrować w XIV wieku.

Serdecznie dziękujemy paniom i panom dekorującym cztery ołtarze, wszystkim za ofiary na kwiaty, panom za ustawienie podestu, służbie liturgicznej, dzieciom za sypanie kwiatków i noszenie emblematów religijnych  oraz wszystkim tym, którzy w różny sposób włączyli się w przygotowanie procesji.

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia zdjęć z procesji.