Pierwsza Komunia Święta 2019

Zgodnie z tradycją parafialną 3 maja 2019 roku o godz. 10.00 rozpoczęła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, której przewodniczył ks. Adam Wełna. 25 dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczyło w Eucharystii.

Liturgię rozpoczęliśmy od błogosławieństwa dzieci przez rodziców i poświęcenia strojów przed wejściem kościoła. Następnie weszliśmy do świątyni śpiewając pieśń Oto jest dzień. Słowo Boże wygłosił do dzieci i ich rodziców ks. Proboszcz.

Dzieci pod opieką księdza dr. Józefa Hałabisa i pani dr Beaty Boguszewskiej przygotowywały się do przyjęcia Pana Jezusa. Czynnie brały udział w niedzielnych mszach dla dzieci i uczęszczały na katechezy niedzielnie i szkolne.

Następnie o godzinie 17.00 zgromadzili się na nabożeństwie dziękczynnym. Dzieci dziękowały Bogu za tą piękną chwilę, kiedy mogły w pełni uczestniczyć we Mszy świętej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do piękna uroczystości, paniom i panom sprzątającym i dekorującym, księżom za posługę w konfesjonałach i wspieraniem modlitwą, Panu Organiście i Służbie liturgicznej.